27 Kasım 2011 Pazar

Bunu okuyacaktım....


Bu nasip oldu.

18 Kasım 2011 Cuma

ÇIT YOK -İSMAİL GÜZELSOY


Eyüp vampirinin kim olduğunu çözmek,Sohrap adındaki yaşlı adamla tanışmak ,Şıh Asil'in ve horozların değişik dünyasına girmek,en büyük aşkların hep yarım kalanlar arasından çıktığını ispat etmek için okumak gerek bu kitabı.
Son zamanlarda benzer kitaplar okuyup,benzer düşünceler üzerine yoğunlaşmışken mola gibi gelecekti bu kitap.Okunma amacını aştı ve roman okuma isteğime inanılmaz bir kamçı vurdu.Senelerdir okunmayı bekleyen yazarın elindeki başka kitabıda okunma listesinde ani bir yükseliş yakaladı:)
Kısa oldu farkındayım ama ısınma turu atıyorum ,fazla yormamalıyım kendimi...

3 Kasım 2011 Perşembe

LA - SONSUZLUK HECESİ


........
Üç şey seçtiler cennetten çıkarmak için:
Bir : Kelimeler
İki : Aşk
Üç : Annelik duygusu
Kelimeleri Adem yanına aldı,annelik duygusunu taşımak Havva'ya kaldı.
Ama aşk çok ağırdı.
İkisinin de aşkı tek başına taşıması mümkün olmayınca,ikisinin zembili de aşkı bir başına kaldıramayınca,bölüştüler yükü.Yarısını Adem sırtlandı,aşkın yarısı Havva'ya kaldı.
Öyle sert düştüler ki dünyaya,Adem'in dizlerinin bağı çözüldü,ciğerleri yandı.Nutku tutuldu.Üçüncü defa,bildiği kelimelerin hepsini önce unuttu.Sonra bir kısmını hatırladıysada o bir kısmını kıyamete değin unuttu.
Aşk? Daha yollarda sakin durmamıştı bir türlü.Kabına sığmamıştı.Bir yarısı yollarda kayboldu.Getirebildikleri ancak öbür yarısıydı.
O gün bu gün yeryüzü kelimeleri yetersiz,aşk bu dünyada kusurlu.
Annelik duygusu?
Havva'nın cennet duygusu.
Gönül evinde ,kadın bedeninde,tastamam duruyordu.
Sayfa 152-153